Czy warto pracować jako kierowca autobusu?

kierowca autobusuPoruszając się komunikacją miejską, nie raz możemy zobaczyć na ekranach, że poszukiwani są nowi kierowcy autobusów. Praca w takim charakterze zaciekawi niejedną osobę. W końcu nie każdy może poruszać się po mieście takim specyficznym pojazdem. Na pewno jednak nie każdy sprawdzi się w takiej pracy. Jest ona bowiem bardzo odpowiedzialna oraz niekoniecznie pozytywie wpływa na zdrowie.

Co warto wiedzieć o pracy kierowcy autobusu, zanim odpowie się na ogłoszenie udostępnione w sieci czy na bilbordzie?

Aby pracować jako kierowca autobusu trzeba mieć przede wszystkim odpowiednie kwalifikacje. Niezbędne jest więc przede wszystkim prawo jazdy kategorii D. Zdarza się, że pracodawca dopłaca pracownikowi do szkolenia, jeśli ten podejmie się później pracy w jego firmie, Jednak nie jest to bardzo popularne. Zwykle kurs trzeba zrobić na swój koszt. Trzeba pamiętać o tym, że konieczne będzie również przejście odpowiednich testów psychologicznych oraz badań lekarskich. Niektóre osoby więc już na wstępie będą musiały zapomnieć o spełnieniu swojego marzenia.

Decydując się na pracę kierowcy autobusu, trzeba pamiętać o tym, że nie jest to bardzo dobrze opłacana praca. Jeśli jeździ się ciągle na tych samych trasach, może być również monotonna. W pracy trzeba wykazać się cierpliwością do pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Praca taka może być więc bardzo stresująca, co niekoniecznie odpowiada niektórym osobom.

3 Responses to Czy warto pracować jako kierowca autobusu?

  1. Dariusz pisze:

    Zależy kto co lubi. Zarobki nie są złe.

  2. Tomi pisze:

    Jak ktoś lubi jeździć w dalekie trasy warto załapać się do pracy jako kierowca autokarów dalekobieżnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *