Praca kierowcy – czy warto zostać kurierem?

kurierKurier to zawód, którego podejmują się różni ludzie. Nie jest to typowa praca kierowcy, jako że wymaga dodatkowych umiejętności, a przede wszystkim siły fizycznej. Kurierzy zwykle muszą mierzyć się ze sporymi paczkami, dlatego trzeba wykazać się wytrzymałością. Niestety gonią ich również terminy, co powoduje, że trzeba mieć również wyższą odporność na stres. Pojawia się więc pytanie: czy warto zostać kurierem?

Praca kierowcy – kuriera różni się od typowej pracy za kierownicą. Dla wielu osób będzie to plus. Nie muszą bowiem ciągle siedzieć za kółkiem. Co chwila zmuszeni są ruszać się oraz podnosić ciężkie rzeczy, co wpływa pozytywniej na zdrowie. Z drugiej strony z tego względu kurierami zostają zwykle młode osoby, a najczęściej również mężczyźni.

Kurierzy, w przeciwieństwie do kierowców, mają zwykle przydzielone niewielkie obszary, po których codziennie się poruszają, rozwożąc paczki. Osoby, które jednak wolą skupić się na jeździe, mogą zatrudnić się jako kurierzy przewożący pakunki pomiędzy oddziałami przyjęć. To szczególnie dobra propozycja dla osób, które nie lubią mieć styczności z klientem docelowym. Taka praca wymaga jednak jeżdżenia na dłuższe dystanse, co zauważalnie zmniejsza ilość czasu, jaką można spędzić z rodziną. Nie jest to więc praca, która podpasuje każdemu. Warto świadomie zastanowić się, czy mamy szansę się w niej odnaleźć.

3 Responses to Praca kierowcy – czy warto zostać kurierem?

  1. Jonas pisze:

    Aktualnie kiedy większość sprzedaży przeniosła się do netu, na kurierów jest bardzo duże zapotrzebowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *