Praca jako kierowca – czy jest bardzo uciążliwa?

kierowcaPraca kierowcy jest dla wielu osób szansą na znaczne poprawienie sytuacji finansowej. Aby zostać kierowcą nie trzeba mieć bowiem ukończonych studiów lub innych szkoleń. Pracę taką podejmują zwykle osoby, które nie mają zbyt wielu innych możliwości. Praca taka może być jednak naprawdę dobrze płatna, chociaż raczej niezbyt rozwijająca. Czy w takim razie jest ona bardzo uciążliwa?

Praca jako kierowca może mieć wiele odmian. W zależności od pojazdu oraz celu podróży praca taka może być mniej lub bardziej uciążliwa. Trudno jednak obiektywnie odpowiedzieć na pytanie, która forma kierowania jest naprawdę nieprzyjemna. Osoby, które pracują jako przewoźnicy na długich dystansach, najczęściej narzekają na samotność oraz tęsknotę za bliskimi. W takiej pracy jednak doskonale odnajdują się introwertycy, którzy nie mają potrzeby zbyt częstych rozmów z innymi.

Praca jako kierowca taksówki może być natomiast bardzo uciążliwa dla introwertyków. Wymaga bardzo częstych spotkań z coraz to nowymi ludźmi. Codzienny small talk z nowymi osobami może być dla osoby o introwertycznym usposobieniu bardzo uciążliwy. Z drugiej strony jednak taka forma pracy pozwala na stałe mieszkać w domu. Jej zaletą jest również bardzo elastyczny czas pracy. Nocne marki mogą zdecydować się na zlecenia wieczorne, a miłośnicy porannego wstawania na poranne.

8 Responses to Praca jako kierowca – czy jest bardzo uciążliwa?

 1. Maro pisze:

  Do wszystkiego można się przyzwyczaić.

 2. Radek pisze:

  Zależy co dla kogo znaczy uciążliwa

 3. Adam pisze:

  Uważam, że najgorsza jest rozłąka z rodziną

 4. Adam pisze:

  Jeśli dla kogoś praca kierowcy jest uciążliwa to niech zmieni pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *