Jak zacząć pracować jako kierowca ciężarówki?

kierowca ciężarówkiNabycie uprawnień do wykonywania zawodu często nie należy do łatwych. Dotyczy to zarówno zawodów związanych z pracą fizyczną, jak i umysłową. Jednym z przykładów jest praca kierowcy ciężarówki. W wielu przypadkach mimo posiadania odpowiednich uprawnień zawodowych znalezienie dobrze płatnej pracy może stanowić niemałe wyzwanie. Niemniej jednak jeżeli kochamy podróże i prowadzenie dużego pojazdu sprawia nam przyjemność, praca kierowcy do dobry wybór.

Oczywiście, aby zostać kierowcą, należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Podstawą upoważniającą nas do wykonywania zawodu jest posiadanie minimum prawa jazdy kategorii C. Niemniej jednak w wielu przypadkach nie jest to wystarczające, aby zdobyć pracę. Tego typu prawo jazdy upoważnia nas jedynie do prowadzenia pojazdów do 3,5 tony. Jeżeli pragniemy zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, powinniśmy również zdobyć kategorię C1, która pozwoli na prowadzenie pojazdów o większym tonażu.

Z kolei, jeżeli interesuje nas praca kierowcy pojazdów z przyczepą, konieczne jest zdobycie kategorii C+E lub C1+E. Istnieje również możliwość nabycia prawa jazdy kategorii D oraz D+E. Równocześnie należy pamiętać, że pracodawcy liczą przede wszystkim na doświadczenie. Pamiętajmy też, że konieczne będzie również świadectwo kwalifikacji zawodowych oraz orzeczenia lekarskie oraz psychologiczne poświadczające naszą zdolność do prowadzenia.

7 Responses to Jak zacząć pracować jako kierowca ciężarówki?

  1. Tadeusz pisze:

    Najpierw trzeba zrobić odpowiednie uprawnienia, potem dopiero szukać pracy

  2. Mati pisze:

    To naprawdę fajna praca

  3. Andrzej pisze:

    Kierowców ciężarówek brakuje, szybko można znaleźć pracę. Potrzebne sa tylko uprawnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *