Jak wygląda dzień z pracy taksówkarza?

praca na taxiPraca jako kierowca to jedna z najbardziej popularnych profesji na świecie. Co ciekawe jednak, można rozróżnić kilka rodzajów zawodu tego typu. Mowa o kierowcach ciężarówek, kierowcach autobusów, a nawet kierowcach taksówek. Zawód taksówkarza to w ostatnich latach zawód dość popularny, ale jednocześnie niezbyt opłacalny. Wszystko przez nielegalnych przewoźników, którzy coraz częściej podbierają klientów taksówkom. Mimo to, warto wiedzieć, jak wygląda dzień z życia taksówkarza.

Przede wszystkim praca kierowcy taksówki rozpoczyna się od przygotowania samochodu. Taksówkarze najczęściej zaczynają swoją pracę od wyczyszczenia samochodu, a także, jeśli to konieczne, zatankowania go. Jeśli jednak ktoś pracuje dla korporacji, wówczas musi podjechać na bazę, zameldować się i odebrać auto. Następnie jadą na miejsce postoju taksówek, które mają wyznaczone lub zostają na bazie, czekając na zgłoszenie.

Zgłoszenia są obecnie podawane przez radio dla taksówkarzy, aplikację, bądź też przez samych klientów, którzy podchodzą do samochodu i proszą o podwiezienie na odpowiedni kurs. Po dojechaniu na miejsce taksówkarz pobiera opłatę od klienta, a następnie znów wraca na miejsce, bądź bierze zlecenie, do którego jest mu najbliżej. Kierowcy w swojej pracy jeżdżą raczej na krótkich dystansach, ale zdarza się im jechać również poza miasto. Zlecenia dowiezienia na odległe lotnisko czy nagłe spotkanie biznesowe w innym mieście może być bowiem bardzo dobrze płatne.

One Response to Jak wygląda dzień z pracy taksówkarza?

  1. Piter pisze:

    typowo – zgłoszenie-jazda, postój, zgłoszenie- jazda, postój 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *