Praca kuriera – nie tak łatwa jak myślisz

kurierNiemal każdy z nas w swoim życiu choć raz korzystał z usług kurierskich. To właśnie dzięki tym osobom poszczególne przesyłki są dostarczane do adresatów. Często decydują się oni na zakupy internetowe przeróżnych produktów. Właśnie dlatego kurierzy nierzadko muszą być bardzo silni, a bez trudu wnosić nawet bardzo ciężkie paczki po schodach na czwarte piętro. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które z jakiś powodów (na przykład zdrowotnych) nie mogą wyjść z domu i zrobić zakupów w sklepie stacjonarnym.

Poznaj typowy dzień pracy kuriera

Większość kurierów swoją pracę zaczyna wcześnie rano. Często jest to nawet godzina szósta rano. Na początku musi on odebrać wszystkie paczki z siedziby firmy, a następnie wybiera się w trasę, która uprzednio jest odpowiednio planowana przez logistyka, bądź jego samego. Powinien on to zrobić w sposób umiejętny, aby jak najszybciej rozwieźć wszystkie paczki, a przy tym nie stracić zbyt wiele paliwa.

Kurier zazwyczaj zarabia tyle, ile paczek rozwiezie. Właśnie dlatego zależy mu na tym, aby wszystkie przesyłki zostały w odpowiedni sposób doręczone. Często jest ich kilkadziesiąt.

Podczas rozwożenia poszczególnych paczek dopiero zaczyna się przygoda – musi on w odpowiedni sposób informować klientów o godzinie swojego przybycia, a także sprawdzać, czy zastanie ich pod wskazanym adresem.

4 Responses to Praca kuriera – nie tak łatwa jak myślisz

  1. Greg pisze:

    Pracując jako kurier trzeba mieć dobrą orientację w topografii miasta i siłę fizyczną.

  2. mirek pisze:

    Pracę kuriera jak każdą inną trzeba po prostu lubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *