Praca kierowcy w nocy – jak ją przetrwać?

praca kierowcy w nocyPraca po nocach może zmęczyć nawet prawdziwego nocnego marka. Szczególnie jeśli chodzi o nocne prowadzenie samochodu. Z problemem przemęczenia muszą radzić sobie kierowcy, którzy przewożą ładunki właśnie wieczorami lub też oferują nocne przewozy po mieście. W takiej samej sytuacji są kierowcy autobusów, realizujący nocne połączenia.

Taka praca na dłuższą metę jest nie tylko uciążliwa, ale może być również niebezpieczna. Co można zrobić, żeby stała się znośniejsza?

Przede wszystkim kierowca musi przestrzegać czasu pracy, który narzucają na niego przepisy. Może być to uciążliwe, jeśli zależy mu, żeby szybko wrócić z trasy do domu, jednak znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Szczególnie jeśli kierowca jeździ nocą, znacznie łatwiej się męczy. Jego koncentracja jest osłabiona, co może przyczynić się do wypadku. Kierowca musi również przyzwyczaić się do sypiania w dzień. Na początku może być to uciążliwe, jednak z biegiem czasu będzie znacznie łatwiej.

Dużym ułatwieniem dla kierowcy może być wspomaganie się naturalnym substancjami, które pobudzają. Może sięgnąć po najbardziej popularną kawę lub też postawić na przykład na guaranę. Ten środek skutecznie zwiększa koncentrację oraz nie pozwala zasnąć za kółkiem. Przyda się szczególnie w kryzysowych momentach. Dobrym pomysłem może być również słuchanie ulubionej energetycznej muzyki, która będzie rozbudzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *