Wpływ warunków pogodowych na pracę Kierowcy.

Wszyscy kierowcy dobrze wiedzą, jaki pogoda potrafi mieć wpływ na warunki jazdy. Kierowcy podróżujący po całej Polsce, cały dzień potrafią spędzić w trasie. Jak nasz kraj jest długi i szeroki, tak pogoda potrafi być zmienna i zależna od aktualnie odwiedzanego regionu.

Jeśli przewóz towaru zaplanowany jest z pomorza na samo południe Polski, musimy liczyć się z możliwością wystąpienia przelotnych opadów, a nawet ulewy. Jazda w deszczu, zdecydowanie wymaga zmniejszenia prędkości. Szczególnie odczuwają to Kierowcy TIR-ów. Droga hamowania dla samochodów osobowych znacznie się wydłuża. Dlatego samochody dociążone ciężarem w naczepie, muszą tę drogę sobie pomnożyć. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy Kierowca TIR-a pędzi z ogromną prędkością a tu nagle światło zmienia się z na czerwone.

Deszczowa pogoda wymusza na Kierowcach zmniejszenie prędkości, przez co trasa zaplanowana na określony czas, ulega znacznemu wydłużeniu. Kierowcy Międzynarodowi szczególnie nie lubią deszczu, ponieważ wpływa negatywnie na czas wykonania ich pracy. Długie trasy wydłużają się jeszcze bardziej. Co prawda nic nie ginie w przyrodzie, nadwyżkowy czas pracy jest oczywiście odpowiednio premiowany, dlatego Kierowcy Międzynarodowi mogą liczyć na przyzwoitą pensję. No ale coś za coś, z jednej strony możliwość zarobienia przyzwoitych pieniędzy, a z drugiej, nie do końca określony czas pracy. Osoby, które decydują się na wykonywanie tego zawodu, są oczywiście świadomi wszystkich zalet i wad z jakimi praca Kierowcy się wiąże.

2 Responses to Wpływ warunków pogodowych na pracę Kierowcy.

  1. tober pisze:

    Złe warunki atmosferyczne przeszkadzają każdemu kierowcy, ale po tysiącach przejechanych kilometrów można się przyzwyczaić do nagłych zmian pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *