Jak wygląda praca kierowcy ciężarówki?

kierowca ciężarówkiW Polsce wielu mężczyzn pracuje jako kierowcy ciężarówek. Jeżdżą po całym świecie, odpowiadają za kosztowne towary oraz toczą walkę z czasem, by dotrzeć w konkretne miejsce we wskazanym terminie. Ci, co obserwują ich z boku zgodnie twierdzą, iż jest to praca łatwa, lekka i przyjemna.

A jak to wygląda z perspektywy samego kierowcy?

Długie, kilkutygodniowe wyjazdy po całej Polsce, Europie, a nawet całym świecie. Spanie w trudnych warunkach i ciągła tęsknota za rodziną – tak często opisują swoje życie kierowcy ciężarówek, którzy od lat pełnią tę funkcję. Jednak jest to praca połączona z ogromną pasją. Kierowcy ciężarówek zazwyczaj nie wyobrażają sobie innego zajęcia. Kochają swój wielki i mocny sprzęt oraz uwielbiają ciągłe zmiany miejsc.

Jeszcze kilka lat temu można było mówić o „kokosach”, które zarabiają kierowcy ciężarówek podczas jednej takiej kilkutygodniowej podróży. Do niedawna ich zarobki kształtowały się nawet w okolicach od 6000 do 12000 miesięcznie. Dziś, w tej branży istnieje dość spora konkurencja, która sprawia, że firmy spedycyjne mają wiele ofert kierowców gotowych pracować nawet za połowę poniższych kwot. Również i właściciele firm zwracają uwagę, by zatrudniony przez nich kierowca był osobą odpowiedzialną, stonowaną oraz posiadał podstawową wiedzę o towarze, który wiezie, gdyż to on musi nad nim czuwać czasem i przez kilkaset kilometrów. Mile widziana jest także znajomość języków obcych, która znacznie pomaga szczególnie poza granicami naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *