Kierowca taksówki – czy to praca bezpieczna?

kierowca taksówkiPraca kierowcy taksówki może wydawać się bardzo ciekawym zawodem. Osoby, które ją wykonują, mogą samodzielnie zarządzać swoim czasem pracy, spotykają ciągle nowych ludzi, a do tego nie muszą chodzić do biura. Może się wydawać, że lepiej być nie może, ale w praktyce pojawia się jednak pytanie: czy jest to praca bezpieczna?

Praca kierowcy taksówki jest ryzykowna. Często nie myśli się o tym, jednak w praktyce kierowca taksówki bierze na siebie odpowiedzialność za życie pasażerów. Nawet najbardziej doświadczony kierowca może mieć udział w wypadku samochodowym. Nie musi być on nawet z jego winy. Statystycznie jednak wypadki wcale nie zdarzają się tak często. Jazda z taksówkarzem nie powinna więc być ryzykowna dla pasażerów. Może być jednak ryzykowna dla samego taksówkarza.

Ryzyko pracy jako kierowca, polega na tym, że nigdy nie wie on, na jakich pasażerów trafi. Osoby, które świadczą usługi transportowe nocą, szczególnie mogą mieć problemy z pijanymi pasażerami. Różnym ludziom różne rzeczy przychodzą do głowy, więc trudno się dziwić, że część taksówkarzy niechętnie jeździ właśnie nocą. Dodatkowym minusem takiej pracy są oczywiście ryzyka związane ze zdrowiem. Jest to typowo siedząca praca, więc trzeba liczyć się z tym, że brak takiego ruchu szybko może skończyć się dodatkowymi kilogramami oraz bardziej poważnymi problemami zdrowotnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *