Praca jako kierowca – spełnienie marzeń czy najgorszy koszmar?

praca jako kierowcaPraca w charakterze kierowcy to zajęcie, które na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Obiektywnie patrząc, jest to praca dość nużąca. Mimo że za oknem co chwila zmienia się krajobraz, trzeba liczyć się z samotnością w trasie. Część osób jednak świadomie wybiera właśnie taki sposób na życie. Co powoduje, że rezygnują ze stabilnej pracy właśnie na rzecz takiego zajęcia, mimo że muszą radzić sobie z tęsknotą za domem oraz rodziną?

Jednym z powodów, dla których praca jako kierowca jest taka pociągająca, jest poczucie wolności. Wielu kierowców samodzielnie zarządza swoim czasem pracy, dokonując na giełdzie wyborów co do tego, w jakich kierunkach, godzinach oraz za jakie stawki będą rozwozić ładunki. Brak konieczności siedzenia w biurze wydaje się bowiem niesamowicie pociągający. W samochodzie nie ma ograniczającego dress codu oraz uciążliwego szefa.

Może wydawać się, że praca jako kierowca jest nuda, ale praktyka pokazuje, że wcale nie musi tak być. Świetnie sprawdzi się ona w przypadku introwertyków oraz osób wrażliwych, które cenią sobie spokój. Ich będzie cieszyć to, że mogą przez większość dnia słuchać audiobooków, a w przerwie od jazdy oglądać filmy. Również samotność nie doskwiera tak bardzo, jak może się wydawać osobom z zewnątrz. Często bowiem kierowcy spędzają długie godziny na rozmowach pomiędzy sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *