Jak powinien wyglądać kierowca?

kierowcaPodobno wygląd zewnętrzny jest kwestią gustu. Czy aby na pewno? Czy faktycznie nie powinna nas obchodzić opinia innych ludzi wokół nas?

To zależy. Przede wszystkim od tego, czego ona dokładnie dotyczy. Wyobraź sobie sytuację, w której twój szef zwraca ci uwagę odnośnie niechlujnego wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku kierowców. Zwłaszcza tych, którzy w swojej codziennej pracy mają do czynienia z ludźmi. Zastanówmy się zatem, jak powinien prezentować się kierowca w pracy?

Zaufanie to podstawa

W rozważanych poniżej sytuacjach bierzemy pod uwagę tych kierowców, którzy mają do czynienia bezpośrednio z ludźmi. Wiadomo, że osoby pracujące np. na ciężarówce mogą pozwolić sobie na zdecydowanie luźniejszy strój.

Z czym kojarzy ci się kierowca komunikacji miejskiej? Mnie osobiście z bezpieczną jazdą i schludnym wyglądem. Wyobraź sobie teraz, że wsiadasz do autobusu, a za kierownicą zasiada osoba, która wyglądem przypomina rozwścieczonego kibica sportowego na boisku. Pewnie nie byłoby to dla ciebie miłym przeżyciem. Albo wsiadasz do taksówki, a tam człowiek, który wyglądem przypomina bezdomnego. Zdecydowałbyś się na kurs z nim? Jeszcze inny przykład to kierowcy, którzy dostarczają pizzę albo jedzenie na wynos. Czy smakowałby ci obiad, gdyby dostawca śmierdział tak, jak gdyby mieszkał na wysypisku śmieci? Mi raczej nie.

Jedno jest pewne. Praca kierowcy w dużej mierze połączona jest z zaufaniem społecznym. W końcu to w jego ręce bardzo często powierzamy nasze zdrowie, a nawet życie. Przecież każdy chce szybko i bezpiecznie dotrzeć do pracy, czy szkoły. Nic więc dziwnego, że wygląd zewnętrzny na tym stanowisku jest równie ważny, co chociażby prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *